Soruşturmanın Detayları Ortaya Çıktı: Parçaları 4 Konteynerde Bulunmuştu

Dumlupınar Mahallesi’nde sabah saatlerinde meydana gelen olayda, çöpten plastik toplayan ev hanımı bir kadın, parçalanmış cesedi gördü. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmada, cesedin kolları ve bacakları vücudundan ayrılmış olarak sonrada diğer parçaları bulundu.

ÖNCE KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Yapılan çalışmaların sonunda parçalanmış cesedin mahalledeki 4 ayrı konteyner içinde olduğu belirlendi. Polis, cesedin 79 yaşındaki Nihat Salih adında bir kişiye ait olduğu belirledi. İncelemelerin tamamlanmasının ardından Nihat Salih’in cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

O MAHALLEDE OTURDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Cesedi bulunan kişinin Nihat Salih adındaki kişiye ait olduğu tespit edilmesinin ardından Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışmayı derinleştirdi. Yapılan incelemede öldürülen kişinin tüm kimlik bilgileri ortaya çıkarıldı. Elde edilen bilgilere göre, öldürülen Salih’in 8 çocuk babası olduğu ve cesedinin bulunduğu mahallede oturduğu ortaya çıktı.

EVİNDE İNCELEME YAPILDI

Nihat Salih’in kendi evinde mi yoksa başka yerde mi öldürülüp öldürülmediği tespit edilmesi için Salih’in evi incelemeye alındı. Çalışmalar sürdürülürken, Salih’ın başta çocukları olmak üzere, akrabalarının da aralarında bulunan bazı kişilerin ifadelerine başvuruldu.

Olayla ilgili derinleştirilen soruşturmada çevredeki güvenlik kamera görüntüleri de incelenmeye alındı. Ceset parçalarını kim tarafından çöp konteynere attığı tespit edilmeye çalışılıyor.

KAYIP BAŞVURUSU YOK

Kayıp başvurusu bulunmayan Nihat Salih’in cinayetinin çözülmesi an meselesi olduğu belirtildi.

Yapılan incelemede kafa derisinin yüzüldüğü ve her iki bacağının bedenden kesildiği, ayrıca diz ve ayak bileğininde de kesiler tespit edildi. Bulunan parçalardan bir bacakta platin olduğu belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir